novinky-detail

Potápění navždy

Úterý, 4. září, 2018

Potápění navždy

Po kliknutí na obrázek se obrázek zvětší.

Potápění jde v každém věku, tedy neváhejte a vstupte s námi do podvodní říše. Voda je spravedlivá a každému měří stejným dílem.

Jaroslav Kočárek

jednatel společnosti Snakesub

Technical Cave Instructor IANTD

Advanced EANx Instructor Trainer IANTD

Mermaiding Instructor

Text převzat ze CNN:

Ray Woolley, kterému bylo 28. Srpna 95 let, již drží rekord jako nejstarší aktivní potápěč. V sobotu se ponořil na 44 minut do hloubky 40,6 metru, porazil svůj předchozí rekord 41 minut a 38,1 metru - když mu bylo 94 let.

"Udělali jsme to ... Cítím se skvěle, je to opravdu krásné, znovu překonat svůj rekord a doufám, že pokud budu stále fit, pokořím ho znovu  příští rok s vámi všemi," řekl Woolley chvíli poté, co se vynořil z vody.

Woolley a desítky dalších potápěčů prohledali vodní hloubku kolem vraku Zenobie, nákladního plavidla naloženého nákladními auty, které se v roce 1980 potopilo asi dva kilometry od jižního Kyperského města Larnaky na své první plavbě.

Woolley, původem z portálu Sunlight v severozápadním Anglii, který nyní žije na Kypru, uvedl, že nejprve navštívil vrak v roce 1982. Radioterapeut v druhé světové válce se potápěl již 58 let.

"Snažím se prokázat sám sobě a doufám i ostatním lidem, že cvičení, zvláště když se dostanete do mého věku, je nejdůležitější," řekl novinářům poté, co se vrátil na zem.

Zenobia, která se nyní nachází na své straně s 90-oddělenými vozy ještě spojenými s plavidlem, je extrémně populární u potápěčů a asi 60 000 jich navštíví toto místo každý rok.

(Reportáž Michele Kambas, Editace od Rosa Rosella)

 

zpět na úvodní stránku