novinky-detail

Expedition HD2 Tech Dry model 2018

Pátek, 10. srpen, 2018

Expedition HD2 Tech Dry model 2018

Po kliknutí na obrázek se obrázek zvětší.

Rád bych se podělil o osobní pocit z 10 za sebou jdoucích ponorů ve svém novém suchém obleku BARE.

Oblek jsem dostal na testování, a tak mu dávám zabrat!

Je nasnadě namítnout, že je to málo ponorů na komplexní posouzení obleku, ale na krátké zhodnocení střihu, pohybu pod vodou, pružnosti materiálu a první dojmy to postačí. Tyto vlastnosti se po několika letech určitě nezmění.

Potápění v tomto obleku je jedna velká pohoda. První dojem jednoznačně samá chvála. Druhý dojem naprosté nadšení. Gratuluji společnosti BARE za vynikající střih a dílenské zpracování.  Výběr strečového materiálu se povedl. Promyšlenost švů a jejich minimalizace je prostě úžasná. Nejčastější závadou u prošití suchých obleků je porušení kompatibility nitě a následné případné párání se. Když už by to nemělo vliv na funkčnost, tak na estetiku určitě ano. Velký posun oproti konkurenci vidím v systému kšand, kde je použit jak gumový, tak i textilní materiál. Tato synergie má vliv na to, že kšandy drží na svém místě a nedochází k prověsu. Zabraňuje to prověsu spodního kalhotového dílu suchého obleku. Není potřeba se obávat toho, že když zatížím kapsy potřebným vybavením, rozkrok mi sjede ke kolenům. Nejedná se o velký problém, který by Vás ohrožoval na životě, ale znemožní Vám výstup na žebřík či chůzi do schodů. Tímto syndromem trpí hodně suchých obleků. Pak se musí volat buddy, aby Vám sundal ploutve a pomohl s výstupem.

A další vychytávka jménem tech boots! Oproti konkurenčním výrobkům sáhl výrobce po vyšší kvalitě a vytvořil tak obrovskou přidanou hodnotu celého obleku. Nenechal se vlákat do spárů low cost botiček. Hlavní přednost spatřuji v silnějším materiálu a vypolstrovaném vnitřku bot. Obouvání je tím velmi příjemné a rychlé.

Tolik ve zkratce mé shrnutí. Více informací se dozvíte zase za dalších 100 ponorů.

 

Jaroslav Kočárek

jednatel Snakesub s.r.o.

Technical Cave Instructor IANTD

Advanced EANx Instructor Trainer IANTD

Mermaiding Instructor

 

zpět na úvodní stránku