novinky-detail

Kreidesee

Úterý, 7. srpen, 2018

Kreidesee

Po kliknutí na obrázek se obrázek zvětší.

Delší dobu už jsem nebyl na nové lokalitě, a tak padla volba na vápencový důl v oblasti Hemmoor.Ohlasy na velmi vzdálenou lokalitu byly víc než pozitivní. Jeli jsme se tedy přesvědčit na vlastní oči!

Cesta byla úmorná, ale po příjezdu na lokalitu se po 9 hodinách strávených v autě otevřela pohádkově čistá voda.  Nádhera, kterou jsem dlouho neviděl.  Viditelnost dle prvních odhadů byla kolem 30 metrů. Byl pátek ráno a lokalita byla téměř opuštěná. Všude pusto prázdno až na pár potápěčů. To jsem ovšem netušil, co se stane v sobotu po ránu. Stovky, možná k 700 stům potápěčů na lokalitě.  Hlava na hlavě, prostě úžasný potápěčský mumraj. Skupinky mladých střídali rozvážní vousáči v suchých oblecích BARE. Musím se přiznat, že mi z toho spadla brada. Co bylo velmi příjemné, že tak velký počet potápěčů neměl vliv na kvalitu vody.  Viditelnost se jen mírně zhoršila. V hloubce 56 metrů viditelnost opět na hranici 30 metrů, a to bez použití potápěčské svítilny.

Na lokalitě byl kladen důraz na bezpečnost. Na každém potápěčském bodě byla telefonní budka do centra, kde informaci vyhodnotí a zajistí rychlou první pomoc.

Super zázemí, jak pro potápěče, tak pro nepotápěčský doprovod.

Ubytování v blízkosti vody, malebné dřevěné potápěčské domky s vlastní saunou. Učiněný potápěčský ráj na zemi.

Letos určitě opět využijeme nabídku a pojedeme se podívat na dno vápencového jezera a s radostí využijeme saunu na našem baráčku.

Už se těšíme!

 

jeden z vousáčů v suchém obleku

Jaroslav Kočárek

Technical Cave Instructor IANTD

Advanced EANx Instructor Trainer IANTD

zpět na úvodní stránku