EGYPT - POHODOVÉ SAFARI - 24.-31.08.2019

Cena:

27 990 Kč/ potápěč  resp.

26 990 Kč/ nepotápěč

Termín: 24. - 31. 08. 2019 - 7 nocí

Loď MY/CU + fotky z potápění v Egyptě - fotografie ZDE.

Pojeďte s námi o hlavních letních prázdninách s partnerem, s dětmi, ale i bez dětí do Egypta na pohodové safari na lodi (7 nocí na palubě lodi s plným komfortem a plnou penzí), kde si budete moci užít potápění, i šnorchlování v klidných vodách Egypta, pojedeme za delfíny a uvidíme spousty nádherných podmořských klenotů.

Rodinná dovolená se vším všudy - s MOŽNOSTÍ DODĚLÁNÍ ZÁKLADNÍHO KURZU POTÁPĚČE - OWD (OPEN WATER DIVER), s možnými dalšími ochutnávkami potápění pro další členy rodiny, včetně dětí, šnorchlování i potápění z lodi, ale i to "lenošení na palubě lodi" .

Možnost absolvování celého kurzu, nebo možnost dodělání kurzu OWD.

Užijte si dovolenou i s potápěním trochu jinak, potápějte celá rodina, mamka i děti, potápějte v klidu a pohodě.

ORIENTAČNÍ PROGRAM pro potápěče - viz. PROGRAM vpravo nahoře.

Program pro nepotápěče:
lokality jsou vybírány tak aby si užil safari i nepotápěč
- koupání
- plavání
- šnorchlování
- rybaření
- návštěva ostrova Small Gubal
- vodní aktivity - vodní lyže, vodní banán pro 3 osoby
- opalování a odpočinek
(pokud navštívíme vrak lodě Thistlegorm, není povoleno provozovat vodní aktivity)

V ceně je zahrnuto:

- šnorchlování a potápění na plně vybavené lodi s posádkou a divemasterem, kompresory, generátory, čluny… 
- 7x ubytování na lodi ve 2L kajutách, plná penze včetně nealko nápojů
- zapůjčení potápěčských lahví (12 l) a olov (opasek vlastní), další potápěčská výbava vlastní

pro absolventy kurzu OWD a Ochutnávek potápění je v ceně i zapůjčení veškerého vybavení na ponory

- v případě Vaší potřeby můžeme zajistit i 15 l lahev za příplatek                                        - český a egyptský instruktor
- transfer do přístavu a z přístavu na letiště
- letenka Praha- Hurghada-Praha a letištní a bezpečnostní taxa, palivový příplatek

Zájezd bude realizován v případě objednání alespoň 10 osobami. V případě menšího počtu účastníků bude zájezd zrušen a zálohy budou klientům vráceny.

Cena nezahrnuje:

- pojištění - na objednání zajistíme (Allianz)
- bakšišné 40 EUR/ osoba/ týden 
- egyptské vstupní vízum (25 USD/ osoba) 
- zapůjčení 15 l lahve - 30 EUR/ osoba/ týden 
- zapůjčení Twins 2x12 l - 50 EUR/ osoba/ týden 
- nitrox 5 EUR/lahev nebo 60 EUR/ osoba/ týden neomezeně 
- vstupy do mořských parků                                                                                  vyplutí (pokud bude možnost) 1.den potápění (navíc 20 Euro/osoba)                                            - doprava z a na letiště v Praze

Platnost pasu musí být po návratu z Egypta ještě minimálně 6 měsíců !

Potápění:

Ponory dle domluvy na místě.

Potápění se řídí platnými egyptskými zákony. Před každým ponorem probíhá dle náročnosti dané lokality důkladný plán ponoru.

Plnění lahví: Zajišťuje náš egyptský partner.

Pojištění: Možné sjednat cestovní a potápěčské pojištění od pojišťovny Allianz. Pojištění začíná den před nastoupením zájezdu a končí další den po ukončení zájezdu. Pojištění je bez finanční spoluúčasti a s neomezeným limitem.

Rezervace: Na daný termín je platná pro Snakesub s.r.o. (jako zprostředkovatele zájezdu) až po vyplnění závazné přihlášky a složení zálohy ve výši 12 000 Kč za osobu. Doplatek za akci je splatný 45 dní před nástupem na daný termín.

Platby: Provedete na základě vystavené faktury, kde naleznete veškeré údaje potřebné pro platbu.


Program

ORIENTAČNÍ ITINERÁŘ CESTY:

1.den: přílet do Egypta - Hurgady, transfer z letiště na jih do přístavu (cca 10min.), nalodění. V případě ranního příletu, možnost vyplutí první den.


2.den: start směrem na sever, kontrolní ponor na El Fanous West nebo Shaab El-Erg - reefu ve tvaru podkovy s mnoha možnostmi potápění a bohatou faunou (kanicové, murény, perutýni, stonefish, ropušnice, trnuchy, bodloci, glasfish,.....) a flórou. Tyto lokality jsou proslavené především častým výskytem delfínů.

3.den: vrakové potápění – útes Ahu Nahas, který se stal osudný mnoha lodím: ponory k vrakům Carnatic - nejstarší, velmi zachovalý vrak z r. 1869, ve kterém se podle pověsti stále nachází nikdy nenalezených 8 000 zlatých liber šterlingů), velké nákladní lodě:  Giannis D. - rozlomená na 3 části z nichž nejzajímavější zadní část s kapitánským můstkem a strojovnou nabízí možnosti bezpečných penetrací , Chrisola K. nebo Seastar - další velké nákladní lodě umožňující relativně bezpečné penetrace téměř všech jejich vnitřních prostor.

4.den: Shaab Ali – celodenní potápění na jednom z nejlepších vraků světa – Thistlegornu - britské nákladní lodi potopené za 2.světové války při německém leteckém útoku i s celým nákladem vojenského materiálu – lokomotivami, vojenskými nákladními auty, motorkami, puškami, municí, malými pěchotními tančíky, protiletadlovými děli na zádi atd...). Podvečerní a noční ponor na Small Crack – členitý reef s mělkými korálovými zahradami…

5.den: mořský park Ras Mohammed – Shark reef, Jolanda reef – oblast řazená mezi nejlepší světové potápěčské lokality, se strmými stěnami spadajícími do velkých hloubek a možností výskytu žraloků i mant. Dunraven – další starý vrak paroplachetnice z konce 19.století. Při svojí poslední cestě údajně přepravoval poklad Lawrence z Arábie.

6.den: potápění na reefech kolem ostrova Small Gubal – lokality vyznačující se velkým množstvím ryb (častý výskyt delfínů, velkých tuňáků, murén,.. a bohatými porosty korálů (možnost driftových ponorů). Vrak lodi Ulysses - další ztroskotaná paroplachetnice, která je v současné době už krásně porostlá trvdými i měkkými korály.

7.den: potápění na Umm Gamar, Shaabrur Umm Gamar  – excelentní zakončení celé cesty potápěním na nejlepších útesech v oblasti Hurgády (krásné členité terény s průrvami a jeskyňkami, s velkými hejny ryb, výskytem napoleonů, tuňáků, vzacne i šedých útesových žraloků ci mant, scorpionfish, stonefish, perutýnů, velkých murén......)
Tento den se dělají max. 2 ponory, po obědě návrat do přístavu v Hurghádě (nocleh na lodi nebo v hotelu)

8.den: transfer na letiště, odlet do ČR

!!!Tento program je pouze orientační - může být změněn na základě dohody účastníků akce, vlivem povětrnostních podmínek nebo z rozhodnutí kapitána lodi a pot. průvodce!!!

Ubytování

.